Sari la conținutul principal
WeNzyme 50G - INSUFICIENTA PANCREATICA EXOCRINA

WeNzyme 50G - INSUFICIENTA PANCREATICA EXOCRINA

420,99 RON

8.419,80 RON/kg

Momentan este disponibil la mobilepet.ro, la prețul de 420,99 RON.

Mergi la magazin (se deschide într-o filă nouă)
Prețuri verificate la 22 octombrie 2026
Urmărește evoluția prețului

WeNzyme 50G este solutia ideala pentru cainii si pisicile care au nevoie de un suport digestiv complet. Cu un amestec special de enzime pancreatice si nutrienti esentiali, acest produs ajuta animalul tau de companie sa se simta bine si sa aiba o digestie sanatoasa.

Ce spun experții

Veterinarii recomanda WeNzyme datorita formulei sale echilibrate care ofera un suport digestiv esential, ajutand animalele de companie sa absoarba mai bine nutrientii din hrana.

Compara Preturi1 oferte

Beneficii

  • Suport pancreatic complet: WeNzyme® contine enzime pancreatice care ajuta digestia.
  • Formula palatabila: Granulele cu aroma de pui sunt usor de adaugat la hrana.
  • Nutrienti esentiali: Contine Enterococcus faecium, vitamina B12 si acid folic, pentru o sanatate optima.

Ingrediente

WeNzyme® contine:

  • Amilaza: 39.600 EU PHU
  • Lipaza: 54.800 EU PHU
  • Proteaza: 2.200 EU PHU
  • Enterococcus faecium: 4.92 x 10^8 cfu
  • Acid folic: 100 mcg
  • Vitamina B12: 1 mg

Valori nutritionale

IngredientCantitate per gram
Amilaza39.600 EU PHU
Lipaza54.800 EU PHU
Proteaza2.200 EU PHU
Enterococcus faecium4.92 x 10^8 cfu
Acid folic100 mcg
Vitamina B121 mg

Prezentare

  • Greutate: Cutie de 50 gr. cu lingurita de masurare.
  • Forma: Granule/pelete palatabile cu aroma de pui.

Important: WeNzyme 50G INSUFICIENTA PANCREATICA EXOCRINA - intra in categoria farmacie veterinara. Consultati medicul veterinar www.mobile-vet.ro pentru stabilirea diagnosticului, prescrierea medicatiei sau a dietei in functie de nevoile specifice ale cainelui (pisicii) dumneavoastra.

Avantaje

  • • Contine enzime esentiale pentru digestie
  • • Granule palatabile cu aroma de pui
  • • Suport nutritional complet

Dezavantaje

  • • Necesita consultarea unui medic veterinar
  • • Poate fi mai costisitor decat alte suplimente

Mod de utilizare

Greutate animal (kg)Cantitate zilnica (g)
< 12250 mg (jumatate de masura)
12 - 32430 mg (o masura rasa)
> 32590 mg (o masura cu varf)

Întrebări Frecvente

Ce este WeNzyme?

WeNzyme este un produs care contine enzime pancreatice si nutrienti esentiali, destinat cainilor si pisicilor cu probleme de digestie.

Cum se administreaza WeNzyme?

WeNzyme se presara pe hrana animalului de companie, conform dozelor recomandate pentru greutatea acestuia.

Este WeNzyme sigur pentru toate animalele?

WeNzyme este destinat cainilor si pisicilor, dar este important sa consultati medicul veterinar inainte de utilizare.

Ce efecte pot avea WeNzyme asupra digestiei?

WeNzyme ajuta la imbunatatirea digestiei si la absorbtia nutrientilor, reducand disconfortul gastrointestinal.

De unde pot achizitiona WeNzyme?

WeNzyme este disponibil in farmacii veterinare si magazine de specialitate pentru animale de companie.

Recenzii și Comentarii

Ai încercat acest produs? Spune-ne experiența ta!

Fii primul care lasă o recenzie!

Farmacie

Allerderm Spot On este solutia ideala pentru a ajuta cainii si pisicile sa aiba o piele sanatoasa si bine ingrijita. Formula sa unica contribuie la restabilirea integritatii pielii, oferind confort si protectie prietenilor nostri patrupezi.

Preț: 169.00 RON
Farmacie

WEPHARM WeMalt este solutia ideala pentru a ajuta pisicile sa se simta mai confortabil, limitand formarea ghemurilor de blana. Aceasta pasta orala este usor de administrat si contribuie la sanatatea digestiva a pisicii tale, oferindu-le o viata mai fericita si mai sanatoasa.

Preț: 62.41 RON
Farmacie

WEPHARM WeJoint Plus Tasty este solutia perfecta pentru a sprijini mobilitatea cainilor si pisicilor de talie mica. Cu un gust delicios, comprimatele masticabile sunt usor de administrat, asigurand astfel o ingrijire articulara de calitate pentru prietenii vostri necuvantatori.

Preț: 203.66 RON
Farmacie

WeCysto Plus este aliatul perfect pentru pisica ta, ajutand la mentinerea sanatatii sistemului urinar. Acest supliment nutritiv nu doar ca sustine functia urinara, ci contribuie si la reducerea stresului, oferindu-le pisicilor un confort suplimentar.

Preț: 125.99 RON
Farmacie

Ajuta-ti calul sa se simta mai bine cu Danilon EQ! Acest produs este ideal pentru a trata durerea si inflamatia asociate cu afectiuni musculo-scheletice la cai, oferindu-le astfel confortul de care au nevoie.

Preț: 11.11 RON
Farmacie

Bucura-te de sanatatea cainelui tau cu EUROWET Wita-Vet Complex! Aceste tablete sunt concepute special pentru cainii de talie mare, oferindu-le nutrientii esentiali de care au nevoie pentru a se simti bine.

Preț: 134.12 RON
Farmacie

2.999,50 RON/kg

K-Othrine WG 250 este solutia ideala pentru a mentine spatiile tale curate si lipsite de insecte daunatoare. Cu o formula avansata si eficienta, acest insecticid va ajuta sa combateti o gama larga de daunatori, protejandu-va casa si animalele de companie.

Preț: 59.99 RON
Farmacie

HIMALAYA SCAVON VET CREAM este aliatul ideal pentru sanatatea pielii animalului tau. Cu o formula special conceputa pentru a trata afectiunile dermatologice, aceasta crema ofera o ingrijire eficienta si delicata, ajutand la vindecarea rapida a plagilor.

Preț: 74.41 RON
WeNzyme 50G - INSUFICIENTA PANCREATICA EXOCRINA420,99 RON
Mergi la magazin (se deschide într-o filă nouă)

Fii la curent cu noutatile!

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru pentru a primi ultimele promotii!