Sari la conținutul principal
Complex de vitamine - Sinergicos 0.5 % - 25 kg

Complex de vitamine - Sinergicos 0.5 % - 25 kg

531,99 RON

21,28 RON/kg

Momentan este disponibil la mobilepet.ro, la prețul de 531,99 RON.

Mergi la magazin (se deschide într-o filă nouă)
Prețuri verificate la 24 octombrie 2026
Urmărește evoluția prețului

Asigurati sanatatea si vitalitatea animalelor dumneavoastra de ferma cu Complexul de vitamine - Sinergicos 0.5 %. Acest supliment esential le va oferi nutrientii necesari pentru a se dezvolta sanatos si a face fata provocarilor zilnice.

Ce spun experții

Expertii recomanda Complexul de vitamine - Sinergicos 0.5 % datorita formulei sale complete care ajuta la intarirea sistemului imunitar si la prevenirea deficientelor nutritionale in randul animalelor de ferma.

Compara Preturi1 oferte

Beneficii

  • Supliment complet: Complexul de vitamine - Sinergicos 0.5 % este o formula special conceputa pentru a sustine sanatatea animalelor de ferma.
  • Utilizare variata: Poate fi folosit in cazuri de avitaminoze, rahitism si alte dereglari metabolice.
  • Formulatie echilibrata: Fiecare kg contine o gama variata de vitamine si minerale esentiale pentru bunastarea animalelor dumneavoastra.

Ingrediente

1 kg contine:

  • Vitamina: A 2.500.00 UI
  • D3 400.000 UI
  • E 2.000 mg
  • B1 300 mg
  • B2 300 mg
  • B6 250 mg
  • B12 12 mg
  • PP 2.000 mg
  • K3 250 mg
  • H 5 mg
  • Proteinat de calciu 2.000 mg
  • Melitonina 20.000 mg
  • Colina 80.000 mg
  • Fier 18.000 mg
  • Iod 200 mg
  • Mangan 15.000 mg
  • Zinc 25.000 mg
  • Cupru 4.000 mg
  • Seleniu 20 mg
  • Molibden 10 mg
  • BHT 1.000 mg
  • L-Lisina 20.000 mg

Valori nutritionale

NutrientCantitate per kg
Vitamina A2.500.00 UI
Vitamina D3400.000 UI
Vitamina E2.000 mg
Vitamina B1300 mg
Vitamina B2300 mg
Vitamina B6250 mg
Vitamina B1212 mg
Vitamina PP2.000 mg
Vitamina K3250 mg
Vitamina H5 mg
Proteinat de calciu2.000 mg
Melitonina20.000 mg
Colina80.000 mg
Fier18.000 mg
Iod200 mg
Mangan15.000 mg
Zinc25.000 mg
Cupru4.000 mg
Seleniu20 mg
Molibden10 mg
BHT1.000 mg
L-Lisina20.000 mg

Important: Complex de vitamine - Sinergicos 0.5 % - 25 kg este inclus in categoria farmacie veterinara. Consultati medicul veterinar www.mobile-vet.ro pentru stabilirea diagnosticului, prescrierea medicatiei sau a dietei in functie de nevoile specifice ale animalelor dumneavoastra.

Avantaje

  • • Formulatie echilibrata pentru o sanatate optima
  • • Utilizare versatila pentru diverse specii de animale
  • • Sprijina recuperarea in timpul tratamentelor medicale

Dezavantaje

  • • Necesar consult veterinar pentru utilizare corecta
  • • Nu inlocuieste o alimentatie echilibrata

Mod de utilizare

Specii tintaCantitate in furaj
Pasari, bovine, ovine, caprine, cabaline500 g in 100 kg furaj
Porci (pana la 50 kg)500 g in 100 kg furaj
Porci (peste 50 kg)300 g in 100 kg furaj

Întrebări Frecvente

Care sunt animalele care pot beneficia de acest complex de vitamine?

Complexul este destinat pasarilor, bovinelor, ovinelor, caprinelor, cabalinelor si porcinelor.

Cum se administreaza acest supliment?

Se adauga in furaj in cantitatile specificate in instructiunile de utilizare.

Este acest produs sigur pentru animalele mele?

Da, este un supliment destinat animalelor de ferma si este formulat pentru a le sustine sanatatea.

Pot folosi acest produs in timpul tratamentelor cu antibiotice?

Da, poate fi utilizat in tratamente prelungite cu antibiotice pentru a ajuta la mentinerea sanatatii.

Recenzii și Comentarii

Ai încercat acest produs? Spune-ne experiența ta!

Fii primul care lasă o recenzie!

Animale Ferma

180,00 RON/kg

Ecocid S este solutia ideala pentru dezinfectia eficienta a spatiilor si echipamentelor din gospodarii. Cu un spectru larg de activitate biocida, acest produs va ajuta sa mentineti un mediu sanatos pentru animalele dumneavoastra.

Preț: 9.00 RON
Animale Ferma

487,50 RON/kg

Iodiderm 80 G este un unguent special formulat pentru a ajuta animalele de ferma sa se recupereze de la diverse afectiuni ale pielii. Cu extract de galbenele si musetel, acest produs este ideal pentru a ameliora disconfortul si a sprijini regenerarea pielii.

Preț: 39.00 RON
Animale Ferma

FIRST GEL CHICKEN - 600G este alegerea perfecta pentru a asigura sanatatea si vitalitatea pasarilor tale. Cu o formula bogata in vitamine si nutrienti esentiali, acest produs ajuta la sustinerea sistemului imunitar si la prevenirea deshidratarii in situatii de stres.

Preț: 635.99 RON
Animale Ferma

Capastrul de echitatie este un accesoriu esential pentru orice iubitor de cai. Fabricat din material textil de calitate, acest capastru reglabil asigura confort si siguranta in timpul antrenamentelor si plimbarilor.

Preț: 25.00 RON
Animale Ferma

Columbo-Vit granule cu oregano si vitamine este alegerea ideala pentru iubitorii de porumbei care doresc sa le ofere o alimentatie sanatoasa si echilibrata. Acest aditiv furajer nu doar ca sustine dezvoltarea puilor, dar adauga si un gust delicios pe care porumbeii il vor adora.

Preț: 60.00 RON
Animale Ferma

VITAPREMIX BIO-MOS Pulbere 1 KG este un supliment nutritiv esential pentru cresterea sanatoasa a animalelor de ferma. Cu o formula bogata in vitamine, minerale si aminoacizi, acest produs sustine dezvoltarea armonioasa a cabalinelor, bovinelor, porcinelor si altor animale, asigurandu-le vitalitatea si buna functionare a organismului.

Preț: 33.99 RON
Animale Ferma

Asigurati sanatatea si vitalitatea animalelor dumneavoastra cu Vet Expert Hepatobione! Acest supliment specializat sprijina functia hepatica a vacilor, caprelor si oilor, oferindu-le energia necesara in perioadele critice.

Preț: 699.00 RON
Animale Ferma

38,90 RON/kg

Descoperiti KENOPRO - solutia ideala pentru igiena animalelor de ferma! Cu un pH neutru si ingrediente atent selectionate, acest produs va ajuta sa mentineti sanatatea si confortul animalelor dumneavoastra intr-un mod sigur si eficient.

Preț: 388.99 RON
Complex de vitamine - Sinergicos 0.5 % - 25 kg531,99 RON
Mergi la magazin (se deschide într-o filă nouă)

Fii la curent cu noutatile!

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru pentru a primi ultimele promotii!