Sari la conținutul principal
Brit Vitamins Chondro 120 g (60 tbl)

Brit Vitamins Chondro 120 g (60 tbl)

63,00 RON

525,00 RON/kg

Momentan este disponibil la shop4pet.ro, la prețul de 63,00 RON.

Mergi la magazin (se deschide într-o filă nouă)
Prețuri verificate la 21 mai 2026
Urmărește evoluția prețului

Oferiti-i cainelui dumneavoastra sprijinul de care are nevoie pentru o viata activa si sanatoasa! Brit Vitamins Chondro sunt tablete delicioase care contribuie la sanatatea articulatiilor si a oaselor, perfect concepute pentru prietenul dumneavoastra patruped.

Ce spun experții

Veterinarii recomanda Brit Vitamins Chondro datorita formulei sale echilibrate, care include ingrediente esentiale pentru sanatatea articulatiilor. Aceste tablete nu doar ca sustin mobilitatea, dar sunt si usor de administrat, facandu-le o alegere excelenta pentru orice caine.

Compara Preturi1 oferte

Beneficii

  • Sustine sanatatea articulatiilor si a oaselor: Formula speciala conceputa pentru a ajuta la mentinerea mobilitatii.
  • Ingrediente de calitate: Imbogatita cu glucozamina, condroitina si extract de midii cu margini verzi.
  • Usor de administrat: Tablete palatabile care vor fi apreciate de catre caini.

Ingrediente

Lactoza, glucozamina (250.000 mg/kg), condroitin sulfat (200.000 mg/kg), metil sulfonil metan (100.000 mg/kg), ficat hidrolizat, lignoceluloza, curcuma uscata (10.000 mg/kg), acid hialuronic (9,000 mg/kg), midii cu buze verzi (5.000 mg/kg). Aditivi/kg: Aditivi nutritionali: vitamin C (3a312) 5000mg. Aditivi tehnologici: magneziu, glucozamina 500mg, sulfat de condroitina 400mg, metil sulfonil metan 100mg, curcuma uscata 20mg, acid hialuronic 18mg, midii cu margini verzi 10mg, vitamina C (3a312) 10 mg.

Valori nutritionale

ComponentaCantitate per kg
Glucozamina250.000 mg
Condroitin sulfat200.000 mg
Metil sulfonil metan100.000 mg
Acid hialuronic9.000 mg
Midii cu margini verzi5.000 mg

Avantaje

  • • Sustine sanatatea articulatiilor si oaselor
  • • Tablete palatabile si usor de administrat
  • • Contine ingrediente de calitate superioara

Dezavantaje

  • • Poate fi costisitor pentru un tratament pe termen lung
  • • Nu este un substitut pentru tratamentele medicale

Mod de utilizare

Pentru a obtine cele mai bune rezultate, administrati 1 tableta pe zi pentru fiecare 15 kg ale cainelui.

Greutate caine (kg)Cantitate zilnica (tbl)
51
101
202
302
403

Întrebări Frecvente

Pot administra aceste tablete cainilor cu alergii alimentare?

Este recomandat sa consultati medicul veterinar inainte de a introduce orice supliment nou in dieta cainelui, mai ales in cazul alergiilor.

Cate tablete ar trebui sa dau pentru un caine de 25 kg?

Pentru un caine de 25 kg, se recomanda 2 tablete pe zi.

Aceste tablete sunt potrivite pentru cainii seniori?

Da, Brit Vitamins Chondro sunt ideale pentru cainii seniori, deoarece ajuta la mentinerea sanatatii articulatiilor.

Exista efecte secundare?

In general, produsul este bine tolerat, dar este important sa urmariti orice reactie neobisnuita si sa consultati medicul veterinar.

Recenzii și Comentarii

Ai încercat acest produs? Spune-ne experiența ta!

Fii primul care lasă o recenzie!

Vitamine & Suplimente Pisici

Asigura sanatatea si vitalitatea pisicii tale cu Brit Vitamins Immunity Booster! Aceste tablete palatabile sunt concepute pentru a sustine sistemul imunitar, oferind o combinatie perfecta de vitamine si minerale esentiale.

Preț: 67.00 RON
Vitamine & Suplimente Pisici

Oferiti-i pisicii dumneavoastra o digestie sanatoasa si confortabila cu Brit Vitamins Digestion! Aceste tablete delicioase sunt imbogatite cu probiotice si ingrediente naturale, ajutand la sustinerea sistemului digestiv si la controlul mirosurilor neplacute.

Preț: 56.00 RON
Vitamine & Suplimente Pisici

Oferiti pisicii dumneavoastra o ingrijire exceptionala a pielii si blanii cu Brit Vitamins Biotin Skin & Coat Care! Aceste tablete delicioase sunt formulate special pentru a sprijini sanatatea si stralucirea blanii felinei dumneavoastra.

Preț: 52.00 RON
Vitamine & Suplimente Pisici

Asigurati sanatatea articulatiilor pisicii dumneavoastra cu Brit Vitamins Mobility! Acest supliment functional nu doar ca sprijina mobilitatea, dar ofera si o gustare delicioasa pe care pisica o va iubi.

Preț: 57.00 RON
Vitamine & Suplimente Pisici

Kittycat este suplimentul perfect pentru pisica ta, ajutand-o sa se mentina sanatoasa si plina de energie. Cu o formula echilibrata de nutrienti esentiali, acest produs va face ca fiecare masa sa fie o experienta delicioasa si hranitoare pentru prietenul tau felin.

Preț: 52.47 RON
Vitamine & Suplimente Pisici

VETAPRO Cat Lysine este un supliment nutritional perfect pentru pisicile tale, ajutandu-le sa se mentina sanatoase si pline de energie. Cu o formula speciala care contine L-lizina, acest produs este ideal pentru pisicile de toate varstele, oferindu-le nutrientii necesari pentru o viata activa si fericita.

Preț: 33.48 RON
Vitamine & Suplimente Pisici

BIOMIX Plus Omega 3 este suplimentul ideal pentru cainii si pisicile tale, oferindu-le nutrientii esentiali pentru o piele sanatoasa si o blana stralucitoare. Cu o formula imbogatita cu acizi grasi Omega 3, acest produs contribuie la intarirea sistemului imunitar, ajutandu-le sa se simta mai bine si sa aiba o viata activa.

Preț: 49.38 RON
Vitamine & Suplimente Pisici

ReConvales Artrin este suplimentul ideal pentru ingrijirea articulatiilor cainilor si pisicilor, oferind substante nutritive esentiale pentru sanatatea acestora. Cu o formula special conceputa, ajuta la mentinerea mobilitatii si confortului animalului tau iubit, mai ales pe masura ce inainteaza in varsta.

Preț: 44.00 RON
Brit Vitamins Chondro 120 g (60 tbl)63,00 RON
Mergi la magazin (se deschide într-o filă nouă)

Fii la curent cu noutatile!

Aboneaza-te la newsletter-ul nostru pentru a primi ultimele promotii!